PlatinMarket Çalışamayan E-ticaret Sistemi Satın Aldık, İade Edemedik

22 yıldır bilişim sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Opencart, woocomerce gibi yazılım ve firmalarla e-ticaret işleri yaptık. Daha etkili düzgün bir sisteme geçelim dedik. PlatinMarket e-ticaret yazılımı satan firmadan şubat 2022’de 7 bin TL ödeme yaparak platin + paket satın aldık. www.bitges.com.tr eticaret mağazamızı açtık. Ama en başında sorunlar işin habercisiydi. Mail için Yandex alan adı doğrulama için bile bayağı uğraştık. Sistemi alıyorsunuz tamam bitiyor işleri. Web sitemizi 3 ayda aktif bir hale getirip Google arama sonuçlarında sitemizin ürünlerini listeleyemedik. 404 veren sayfalar, Google bot ayarlarını yapıp web sitesini arama sonuçlarında çıkaramadık. 1 ay Google ile uğraştık. 5 bin ürün var sitede ama biz Google da yokuz. Ondan bundan şundan düzeltin tamam. Sonuç alamadık.

Google alışveriş reklamları verelim dedik. Ürünleri yükleme işinde sorun oldu. Entegradan kaynaklı dediler Alışveriş reklamları için 1 ay da ona uğraştık. Yine ürünlerin birazı var, biraz 404’ler var. Siz böylemi seo altyapısı veriyorsunuz? Sorarlar adama! Benim param sitem sizin deneme tahtanız mı anlamadım ki. İşin kötü tarafı sorunu yazıyorsunuz sonra bekliyorsunuz biri çözer diye. Onlar da uğraşıp duruyor altı üstü siteyi Google da göstereceksiniz. Ben de ürünlerimi reklama çıkacağım. İlk defa mı bu işleri yapıyorsunuz dedim. Yok resimdenmiş yok entegradanmış yok manuel yüklenecekmiş yok bilmem ne. Bütün isteğimi heyecanımı emeğimi 3 ayda yanılttılar. Olmadı bıraktım artık. Pazar yerlerini ve web sitesini sildim kapattım. İşini doğru düzgün yapan başka bir e-ticaret firması bulacağım.

Satın aldığım paketin iadesi için de 3-5 defa görüştüm mail attım. Tabi yine yazıyorsunuz böyle biri canı isterse dönüş yapıyor. Firma yetkilisi iade yapamayız demiş. Veremediğiniz, çalıştıramadığınız hizmetin parasının üstüne yatarak bu işten bu kadar kolay kurtulamazsınız dedim. Gerekli yasal haklarım neyse onunla ilgili en kısa zamanda çalışmalarımı yapacağım. İade etmeseler de elbet diğer kullanıcılara bir mesajım olacaktır. İşte mesajım; PlatinMarket ile e-ticaret işine girilmez! Bu mesajımı da olabildiğince çok yere ulaştıracağım.

web sitemiz şu an yazılımla birlikte çöp olarak durmaktadır.